head

سوکرالوز


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Sucralose

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 93


فرمول شیمیایی : C۱۲H۱۹Cl۳O۸

نام تجاری : سوکرالوز

سوکرالوز

توضیحات


فروش سوکرالوز:

سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی غیر مغذی و بدون کالری است. سوکرالوز در میان شیرین کننده های مصنوعی منحصر به فرد است زیرا از شکر واقعی ساخته شده است. شما می توانید جهت خرید سوکرالوز با کیفیت و قیمت مناسب و اطلاع از قیمت های فروش با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

سوکرالوز چیست؟

سوکرالوز یک شیرین کننده بدون کالری است که می تواند برای کاهش مصرف قندهای اضافه شده استفاده شود و در عین حال حس لذت بردن از طعم یک خوراکی شیرین را ایجاد می‌کند. برخی از انواع شیرین کننده های کم کالری در نظر گرفته می شوند (مانند آسپارتام) و برخی دیگر بدون کالری هستند (مانند سوکرالوز، شیرین کننده های میوه راهب و شیرین کننده های استویا). Splenda رایج ترین محصول مبتنی بر سوکرالوز است. سوکرالوز بدون کالری است، اما Splenda همچنین حاوی کربوهیدرات های دکستروز (گلوکز) و مالتودکسترین است که محتوای کالری را به 3.36 کالری در هر گرم می رساند.

تفاوت بین Splenda و سایر شیرین کننده ها، مانند آسپارتام (با مقدار برابر) و ساخارین این است که در واقع، سوکرالوز از شکر واقعی ساخته شده است. به همین دلیل دارای طعمی است که به طور کلی در مقایسه با سایر شیرین کننده های مصنوعی ارجح تر است.

بیشتر (حدود 85 درصد) سوکرالوز مصرفی توسط بدن جذب نمی شود و بدون تغییر از طریق مدفوع دفع می شود. سوکرالوز هیچ کالری ایجاد نمی کند. تمام سوکرالوز جذب شده به سرعت از طریق ادرار دفع می شود.

مانند سایر شیرین کننده های بدون کالری، سوکرالوز به شدت شیرین است. حدود 600 برابر شیرین تر از شکر است، بنابراین فقط مقادیر کمی از سوکرالوز برای مطابقت با شیرینی شکر استفاده می شود. سوکرالوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای استفاده به عنوان یک شیرین کننده همه منظوره مجاز است، به این معنی که می تواند به عنوان یک ماده در هر نوع غذا یا نوشیدنی استفاده شود. سوکرالوز فوق العاده پایدار است، بنابراین غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با سوکرالوز تحت طیف وسیعی از شرایط شیرین می مانند.

سوکرالوز چیست؟

روش تولید سوکرالوز:

سوکرالوز از فرآیندی ساخته می شود که با شکر معمولی (ساکارز) آغاز می شود و در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن سه گروه هیدروژن-اکسیژن با اتم های کلر جایگزین می شوند. با این حال، سوکرالوز قند نیست. در سال 1976 زمانی که دانشمندی در کالج بریتانیایی دستورات مربوط به آزمایش یک ماده را اشتباه شنیده بود، کشف شد. در عوض، طعم آن را چشید و متوجه شد که بسیار شیرین است.

سپس شرکت‌های Tate & Lyle و Johnson & Johnson به طور مشترک محصولات Splenda را توسعه دادند. این شیرین کننده در سال 1999 در ایالات متحده معرفی شد و یکی از محبوب ترین شیرین کننده ها در این کشور است.

کاربردهای سوکرالوز:

موارد کاربرد سوکرالوز شامل غذاهای منجمد مانند بستنی و سایر دسرهای یخ زده و همچنین غذاهایی است که باید تا دمای بالا گرم شوند، مانند محصولات پخته شده و غذاهایی که نیاز به استریل کردن دارند. با این حال، دستور العملی که در آن از سوکرالوز به جای شکر استفاده می شود ممکن است کمی متفاوت باشد زیرا علاوه بر شیرینی، شکر نقش های متعددی در رابطه با حجم و بافت در دستور العمل ها دارد، اما بر اساس نوع دستور غذا متفاوت است. 

سوکرالوز همچنین در محصولاتی مانند آب نبات، غلاف قهوه و نوشابه استفاده می شود. همچنین در میوه های کنسرو شده استفاده می شود که در آن آب و سوکرالوز جایگزین افزودنی های مبتنی بر شربت ذرت با کالری بسیار بالاتر است.

کاربردهای سوکرالوز

آیا کودکان می‌توانند سوکرالوز مصرف کنند؟

بله. مقامات بهداشت و ایمنی مواد غذایی مانند FDA و JECFA به این نتیجه رسیده اند که مصرف سوکرالوز برای بزرگسالان و کودکان در داخل ADI بی خطر است. انتظار نمی رود متابولیسم سوکرالوز در کودکان نسبت به بزرگسالان متفاوت باشد.

آیا زنان باردار و شیرده می‌توانند سوکرالوز مصرف کنند؟

بله. طبق EFSA، FDA و JECFA، مصرف شیرین کننده های کم کالری در ADI مربوطه برای زنان باردار یا شیرده ایمن است. تحقیقات نشان داده است که سوکرالوز هیچ اثر نامطلوبی بر روی مادران باردار یا شیرده یا روی جنین ندارد و هیچ عوارض جانبی شناخته شده ای از مصرف سوکرالوز وجود ندارد. از آنجایی که فقط مقادیر کمی از سوکرالوز به جریان خون جذب می شود، میزان سوکرالوز موجود در شیر مادر بسیار کم است.

عوارض مصرف سوکرالوز:

گفته می شود که سوکرالوز تأثیر کمی بر سطح قند خون و انسولین دارد یا هیچ اثری ندارد. با این حال، این ممکن است به شما به عنوان یک فرد و اینکه آیا به مصرف شیرین کننده های مصنوعی عادت دارید بستگی دارد. یک مطالعه کوچک بر روی 17 فرد مبتلا به چاقی شدید که به طور منظم این شیرین کننده ها را مصرف نمی کردند، گزارش داد که سوکرالوز سطح قند خون را 14٪ و سطح انسولین را تا 20٪ افزایش می دهد.

چندین مطالعه دیگر روی افراد با وزن متوسط ​​که هیچ شرایط پزشکی قابل توجهی نداشتند، هیچ تأثیری بر سطح قند خون و انسولین نشان ندادند. با این حال، این مطالعات شامل افرادی می‌شد که به طور منظم از سوکرالوز استفاده می‌کردند. اگر سوکرالوز را به طور منظم مصرف نکنید، ممکن است تغییراتی در سطح قند خون و انسولین خود داشته باشید. با این حال، اگر به خوردن آن عادت دارید، احتمالاً هیچ تأثیری نخواهد داشت.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید سوکرالوز با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط