head

فسفریک اسید


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : phosphoric acid

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 51


فرمول شیمیایی : H3PO4

فسفریک اسید

توضیحات


فروش فسفریک اسید:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش فسفریک اسید بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. فسفریک اسید به جرات یکی از پرکاربردترین اسید‌ها در صنایع غذایی، آرایشی، دارویی و به خصوص کشاورزی است. جهت خرید فسفریک اسید با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

فسفریک اسید چیست؟

اسید فسفریک یا ارتو فسفریک اسید با ترکیب شیمیایی ‌H۳PO۴  است که معمولا به نام ساده اسید فسفریک شناخته می‌شود. اسید فسفریک مایعی بی‌رنگ، بدون بو و دارای طعم تند که از جمله پرمصرف‌ترین مواد شیمیایی در صنعت به شمار می‌آید. در حالت تجاری فسفریک اسید با خلوص 85% و به صورت محلول تولید می شود که در این حالت به صورت مایعی بی‌رنگ، فاقد بو و غیر فرار است، اگرچه فسفریک را نمی‌توان اسیدی قوی دانست ولی با این وجود در خلوص 85 درصد خاصیت خورندگی دارد.

کاربردهای فسفریک اسید:

بیشترین کاربرد اسید فسفریک در کشاورزی برای کودها می باشد که تقریباً 90٪ از حجم تولیدی فسفریک اسید را مصرف می کند. برخی از کاربردهای دیگر این ماده عبارت است از:

 • صنایع غذایی
 • مواد شوینده فسفاته
 • پزشکی
 • کشاورزی
 • زدودن زنگ آهن
 • صنایع غذایی:

اسید فسفریک در گرید خوراکی در تولید غذاهای اسیدی و نوشابه های گازدار از جمله انواع کولا ها و مرباها استفاده می شود و باعث ایجاد طعم تندی یا ترشی می باشد. این ماده شیمیایی به صورت انبوه تولید می شود و به علت قیمت ارزان و دسترسی آسان میزان مصرف بالایی دارد.

 کاربرد فسفریک اسید در صنایع غذایی

 • مواد شوینده فسفاته:

اسید فسفریک در تولید پاک کننده ها برای نرم کردن آب سخت که در نتیجه وجود یون های کلسیم و منیزیم می باشد به کار می رود، که اگر این یونها از بین نروند با صابون رسوبات غیر قابل حل تشکیل می دهند که باعث لک شدن لباس می شود.

 • پزشکی:

در ارتودنسی دندان قبل کار گذاشتن براکت ها و سایر تجهیزات ، دندان ها به وسیله این اسید تمیز و صاف می شوند.

در نتیجه ی ترکیب اسید فسفریک با پودر روی روی فسفات تولید می شود که به عنوان پرکن دندان استفاده می شود. همچنین از این اسید به علت داشتن یون هیدروژن فراوان در ساخت آسپرین به عنوان کاتالیست استفاده می شود که به علت آلایندگی کمتر میتواند جایگزینی برای اسید کلریدریک و سولفوریک باشد.

فروش فسفریک اسید

 • کشاورزی

همانطور که گفته شد بیشترین میزان مصرف اسید فسفریک برای تولید کود است. فسفر یکی از عناصر ضروری برای رشد گیاه می باشد.در برخی مناطق فسفریک اسید به صورت مستقیم به خاک اضافه می شود و باعث از بین رفتن خاصیت بازی خاک می شود.

 • زدودن زنگ آهن:

یکی از موارد استفاده ی فسفریک اسید زدودن زنگ آهن از آهن یا فولاد می باشد، که در نهایت باعث تولید فسفات آهن سیاه شده و خود به عنوان عامل جلوگیری از خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

روش تولید اسید فسفریک:

 1. روش تر( Wet Process)
 2. روش حرارتی خشک(Thermal process )

فسفریک اسید تولید شده از روش تر دارای غلظت پایینی است و برای بالا بردن غلظت آن از چند مرحله تبخیر کننده خلا استفاده می‌کنند. محصول به دست آمده از این روش بیشتر برای تولید کود و خوراک دام و طیور به کار می رود. در روش حرارتی محصولی غلیظ و خنثی تولید می شود که هزینه تولید به این روش نسبت به روش تر بالاتر است و به دلیل خلوص بالاتر، محصول در صنایع دارویی و مواد غذایی استفاده می شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

 

 

 

 

محصولات مرتبط