head

اتانول


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Ethanol

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 52


فرمول شیمیایی : C۲H۵OH

اتانول

توضیحات


فروش اتانول:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش اتانول بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. اتانول یک ماده مهم صنعتی است. این ماده به عنوان پیشرو در ترکیبات آلی دیگر مانند اتیل هالیدها ، اتیل استرها ، دی اتیل اتر ، اسید استیک و اتیل آمینها کاربرد گسترده ای دارد. جهت خرید اتانول با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

اتانول چیست؟

اتانول که همچنین اتیل الکل، الکل میوه، الکل غلات، الکل اتیلیک هم نامیده می شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول  C۲H۵OH می باشد. اتانول یک مایع فرار، قابل اشتعال ( که با شعله آبی و بدون دود می سوزد که همیشه در نور معمولی قابل مشاهده نیست ) و بی رنگ با بوی مشخصی است. این ماده دارای خاصیت مست کنندگی است و ماده اصلی فعال موجود در نوشیدنی های الکلی است. اتانول به طور طبیعی توسط تخمیر قند توسط مخمرها یا از طریق فرآیندهای پتروشیمی تولید می شود. اتانول در کاربردهای پزشکی به عنوان ماده ضد عفونی کننده و به صورت گسترده ای به عنوان حلال شیمیایی کاربرد دارد و ماده ای حیاتی است که در انواع مختلف صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. اتانول همچنین به عنوان یک منبع سوخت جایگزین استفاده می شود.

اتانول

خصوصیات فیزیکی اتانول در درجه اول ناشی از وجود گروه هیدروکسیل آن است که گروه هیدروکسیل اتانول قادر به شرکت در پیوند هیدروژن است و در نتیجه این پیوند فراریت آن کم تر می شود. اتانول دارای نقطه جوش بالاتری نسبت به ترکیبات آلی با وزن مولکولی  یکسان مانند پروپان می باشد.

کاربردهای اتانول:

  • پزشکی

اتانول در پزشکی به عنوان پاک کننده و معمولا در ژل های ضد باکتری برای ضدعفونی کردن دست کاربرد دارد و دارای اثر ضد باکتریایی و ضد قارچی است. اتانول یا اتیل الکل میکروارگانیسم ها را با حل کردن لایه لیپید غشایی و دفع پروتئین آنها از بین می برد و در برابر بیشتر باکتری ها و قارچ ها و ویروس ها مؤثر است. ولی در مقابل اسپور باکتری‌ها تأثیری ندارد.این نکته قابل توجه است که محلول اتانول ۷۰٪ تاثیر بیشتری نسبت به اتانول خالص دارد زیرا اتانول برای بهبود فعالیت های ضد میکروبی به مولکول های آب وابسته است. اتانول خالص ممکن است میکروب ها را بدون از بین بردن آنها غیرفعال کند زیرا الکل قادر به نفوذ کامل غشای میکروب نیست.

فروش اتانول

  • حلال دارویی

اتانول، اغلب در غلظت های بالا، برای حل بسیاری از داروهای محلول در آب و ترکیبات مرتبط مانند داروهای ضد درد، سرفه و سرما خوردگی استفاده می شود. همچنین محلول های شستشوی دهان ممکن است حاوی 25٪ اتانول باشد و افرادی که عوارض جانبی مانند واکنش های تنفسی ناشی از مصرف مواد دارویی حاوی اتانول دارند باید از مصرف آن خودداری کنند.

  • استفاده در آزمایشگاه

به دلیل دمای انجماد پایین (114.14- درجه سانتیگراد) و سمیت کم، اتانول گاهی در آزمایشگاه ها (با یخ خشک یا سایر مایع های خنک کننده) به عنوان یک حمام خنک کننده استفاده می شود. به همین دلیل از آن به عنوان مایع فعال در دماسنجهای الکلی نیز استفاده می شود.

  • استفاده به عنوان سوخت

یکی دیگر از مصارف اتانول مصرف این ماده به عنوان سوخت است که برای سوخت موتور و سوخت موشک نیز استفاده می شود.

کاربرد اتانول

از دیگر کاربردهای اتانول  می توان به کاربرد در رنگ سازی، عطر سازی و کاربرد در تولید ضدیخ نام برد.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

 

 

محصولات مرتبط