head

اوره


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : urea

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 46


فرمول شیمیایی : CO(NH₂)₂

اوره

توضیحات


فروش اوره:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش اوره بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. اوره در کشاورزی به عنوان کود بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید جهت تهیه اوره با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

اوره چیست؟

اوره یا کاربامید یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CO(NH₂)₂ است. اوره کاربردهای مهمی به عنوان کود و مکمل خوراکی و همچنین ماده اولیه تولید پلاستیک و دارو دارد. این ماده سخت، بی رنگ و کریستالی است که در دمای 132.7 درجه سانتیگراد (271 درجه فارنهایت) ذوب می شود و قبل از جوش شدن تجزیه می شود. اوره نه اسیدی است و نه قلیایی، در آب بسیار محلول و نسبتاً غیر سمی می‌باشد.

بدن از آن در بسیاری از فرایندها استفاده می کند، تنظیم اوره توسط کلیه ها  یک بخش حیاتی از سوخت و ساز بدن انسان را تشکیل می‌دهد. علاوه بر نقشی که اوره به عنوان حامل مواد زائد نیتروژن دار در بدن ایفا می‌کند، این ترکیب اجازه می‌دهد تا جذب مجدد آب و یون های مهمی که به منظور دفع، در ادرار ترشح شده‌اند، صورت بگیرد. در اثر تزریق اوره به بدن انسان اسمولالیته پلاسمای خون بالا رفته و باعث می شود جریان آب از بافت ها به سمت پلاسمای داخل سلولی افزایش یابد، در نتیجه ی این افزایش جریان در بافت ها،کاهش فشار اتفاق می افتد و همچنین باعث افزایش میزان ادرار می شود. اوره به طور گسترده در کودها به عنوان منبع نیتروژن (N) مورد استفاده قرار می گیرد و ماده اولیه مهمی برای صنایع شیمیایی است.

خرید اوره

کاربردهای اوره

  • کشاورزی

بیشتر از ۹۰ ٪ از تولید اوره در دنیا، به منظور استفاده به عنوان کودهای شیمیایی حاوی نیتروژن است. اوره در خاک، هیدرولیز شده و به آمونیاک و دی اکسید کربن تبدیل می شود. آمونیاک حاصل از این فرایند، توسط باکتریهای موجود در خاک به نیترات اکسیده می‌شود، و در نتیجه می‌تواند توسط گیاه جذب گردد.

در مورد دانه پنبه و غلات، اوره معمولاً در زمان انجام آخرین مرتبهٔ کشت و درست قبل از مرحلهٔ کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آبیاری محصولات کشاورزی، اوره را می‌توان به صورت خشک به خاک افزود، یا آن را به صورت محلول و از طریق آب آبیاری به کار برد. در مورد محصولات باغی، می‌توان از افشانه‌های مخصوص برگ، که اوره را با غلظت 0.5 درصد تا  2 درصد پخش می‌کنند، استفاده کرد.

اوره

  • صنایع شیمیایی

اوره مادهٔ اولیه برای تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی مهم است از جمله رزین‌های فرمالدئید اوره،اوره ملامین فرمالدئید که در ساخت تخته سه لایی مخصوص آب کاربرد دارد.

همچنین از اوره برای تهیه مواد منفجره نیز استفاده می شود.

  • سیستم‌های خودرو

اوره در واکنش‌های SNCR و SCR به منظور کاهش آلاینده‌های NO دار، که در گازهای حاصل از احتراق موجود هستند، کاربرد دارد.

  • مصارف آزمایشگاهی:

اوره در غلظت 10 مولار می تواند پیوند هیدروژنی موجود در پروتئین ها را تخریب نماید. این خاصیت می‌تواند برای افزایش حلالیت برخی از پروتئین‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

  • استفاده پزشکی:

اوره در برخی کرم های مخصوص پوست و برخی داروهای مدر مورد استفاده قرار می گیرد.

  • مواد شوینده:

به عنوان ماده ای در مایع ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض جانبی:

اوره می تواند باعث آسیب پوست ، چشم ها و مجاری تنفسی شود. تماس مکرر یا طولانی با اوره به شکل کود میتواند باعث التهاب های پوستی شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش     


منابع:

wikipedia

محصولات مرتبط