head

مولیبدات سدیم


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Sodium molybdate

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 77


فرمول شیمیایی : Na2MoO4

مولیبدات سدیم

توضیحات


فروش مولیبدات سدیم:

مولیبدات سدیم نمک سدیم اسید مولیبدیک است و می تواند به عنوان منبع مولیبدن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. عموما از این ماده به عنوان افزودنی به مواد غذایی، کودها، برای تولید رنگدانه ها و محصولات ضد خوردگی استفاده می‌کنند. شما می توانید جهت خرید مولیبدات سدیم با کیفیت و قیمت مناسب با شیمیایی نمونه  در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

مولیبدات سدیم چیست؟

دو شکل اصلی سدیم مولیبدات وجود دارد. سدیم مولیبدات دی هیدرات یک پودر کریستالی است. آب تبلور خود را در دمای 100 درجه سانتیگراد از دست می دهد. مولیبدات سدیم، نمک غیر آلی است که در مکمل های غذایی به عنوان منبع مولیبدن  یافت می‌شود. این ماده شیمیایی دارای کاربردهایی در زمینه های صنعتی، تجاری و کشاورزی است. سدیم مولیبدات یک پودر سفید رنگ و بدون بو است. این ماده ترکیبی است که زمانی که اکسید مولیبدن در سدیم هیدروکسید محلول شود تولید می‌شود.

ورزشکاران در صورت عدم استفاده از مکمل های غذایی حاوی این ماده از  مولیبدات آمونیوم یا مولیبدات سدیم در نوشیدنی هایی مانند نوشیدنی های انرژی زا مصرف می‌کنند.

فروش مولیبدات سدیم


کاربردهای مولیبدات سدیم:

  • افزودنی کشاورزی برای کود و اسپری های کشاورزی

مولیبدات سدیم به طور گسترده ای به عنوان افزودنی کشاورزی در مزارع استفاده می شود. بیشترین کاربرد برای سدیم مولیبدات دی هیدرات در کود است. تخمین زده می شود که صنعت کشاورزی از این ماده بیش از 1 میلیون پوند در سال استفاده می کند. این ماده یک گزینه ایده آل برای کشاورزی است زیرا بسیار محلول در آب است.

این بدان معنی است که وقتی این ماده شیمیایی به عنوان اسپری یا کود جامد در مزارع به کار برده می‌شود، به سرعت با آب واکنش می دهد تا محلول شود و در سطح مزرعه خیس میخورد و مولیبدن را به خاک منتقل کند. همچنین در به حداقل رساندن زباله‌ها و اتلاف کود نیز کمک می‌کند.

از آنجا که  سدیم مولیبدات به جذب نیتروژن کمک می کند، برای کمک به تثبیت نیتروژن هنگام رشد گیاهانی مانند لوبیا، یونجه، عدس، بادام زمینی و سایر حبوبات استفاده می شود.

  • کشت هیدروپونیک

گیاهانی که با استفاده از روش هیدروپونیک پرورش می یابند نیز می توانند از حلالیت دی هیدرات سدیم مولیبدات در آب بهره مند شوند. از آنجا که در این روش از بستر بی اثر به جای خاک استفاده می شود، استفاده از فرمولاسیون کودهایی که در آب بسیار محلول هستند بسیار مهم است.
مولیبدات سدیم به لطف توانایی حل شدن سریع در آب، باعث رشد و عملکرد بهتر در طیف گسترده ای از گیاهان هیدروپونیک می‌شود.

  •  خوراک دام

در بعضی از کشورها، مولیبدات سدیم یک ماده افزودنی رایج در خوراک دام به صورت مکمل مولیبدن در حیوانات و اطمینان از تغذیه مناسب دام است.

  •  بازدارنده خوردگی

مولیبدات سدیم معمولاً به عنوان یک بازدارنده خوردگی فلز برای آهن و فولاد استفاده می شود و معمولاً در محصولات تصفیه آب مانند سیستم های چیلر یافت می شود، جایی که طراحی و ساخت دو فلزی می تواند خطر خوردگی فلز را افزایش دهد.
در بسیاری از سیستم های خنک کننده صنعتی و تصفیه خانه های آب، سدیم مولیبدات برای جلوگیری از خوردگی به آب اضافه می شود. این ماده در سیستم های خنک کننده با مدارهای باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب با فسفات های معدنی و آلی ترکیب می شود تا بیشتر از خوردگی در سیستم های صنعتی جلوگیری کند.
این افزودنی در درجه اول در سیستم های حلقه بسته مورد استفاده قرار می گیرد و به نظر می رسد نسبت به سایر بازدارنده های خوردگی مانند نیترات سدیم بسیار بهتر عمل می‌کند. در غلظتهای فقط 50 تا 100 پی پی ام، مولیبدات سدیم عملکردی برتر در مقایسه با غلظت 800+ پی پی ام نیترات سدیم ارائه می دهد.

کاربردهای مولیبدات سدیم

  • مکمل غذایی

برخی از افراد ممکن است رژیم های غذایی خود را با مولیبدات سدیم تکمیل کنند. این محصولات را می توان به خودی خود یافت، اما مولیبدن به طور معمول در مولتی ویتامین ها و ویتامین های پیچیده یافت می شود. دوزهای معمول مکمل های غذایی از حدود 50 میکروگرم تا 500 میکروگرم (میکروگرم) سدیم مولیبدات است.
 بیشتر افراد به منبع اضافی مولیبدن احتیاج ندارند، زیرا این ریز مغذی در طیف گسترده ای از غذاها مانند حبوبات، ماست، سیب زمینی، نان غلات کامل، جگر گوشت گاو، اسفناج، ذرت، پنیر، ماهی تن و غیره وجود دارد.

 

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید مولیبدات سدیم با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

محصولات مرتبط