head

سیلیکاژل


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Silica gel

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 69


فرمول شیمیایی : SiO2

سیلیکاژل

توضیحات


فروش سیلیکاژل:

سیلیکاژل میل زیادی به مولکول های آب دارد و به عنوان ماده خشک کننده به طور گسترده ای در صنایع مختلف استفاده می شود. بسته های ژل سیلیکا در انواع مختلفی از محصولات ( مانند ویتامین ها ) یافت می شود زیرا سیلیکاژل ماده خشک کننده‌ای است که باعث جذب و نگهداری بخار آب می شود. شیمیایی نمونه در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد و شما می توانید جهت خرید سیلیکاژل با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

سیلیکاژل چیست؟

سیلیکاژل نوعی شکل آمورف و متخلخل از دی اکسید سیلیسیم ( سیلیس ) است که متشکل از یک چارچوب سه بعدی نامنظم از اتم‌های سیلیسیم و اکسیژن متناوب با حفره ها و منافذ در مقیاس نانومتر است. این حفره ها ممکن است حاوی آب یا برخی مایعات دیگر باشند، و همچنین ممکن است توسط گاز یا خلا پر شوند. SiO2 یک ترکیب قطبی است، که به آن اجازه می دهد سایر ترکیبات قطبی را جذب کرده و به ویژه در جداسازی های شیمیایی مفید باشد. شکل متخلخل این ماده است باعث می‌شود که قابلیت جذب خوبی داشته باشد، میانگین اندازه منافذ آن ۲.۴ نانومتر است و به عنوان ماده خشک کننده استفاده می شود.

خرید سیلیکاژل

سیلیکاژل سخت و شفاف می‌باشد، اما به طور قابل توجهی نرم تر از شیشه سیلیس یا کوارتز است، و هنگامی که با آب اشباع شود سخت می ماند. سیلیکاژل معمولاً به صورت گرانول و یا پرک تولید می‌شود و ممکن است حاوی مقدار کمی ماده شاخص باشند که وقتی مقداری آب را جذب کردند تغییر رنگ می دهد.

این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب بخار و گازهای موجود در کپسول ماسک گاز مورد استفاده قرار گرفت. در جنگ جهانی دوم، ژل سیلیکا در جنگ برای خشک نگه داشتن پنی سیلین، محافظت از تجهیزات نظامی در برابر آسیب رطوبت نیز کاربرد داشت.

انواع مختلف سیلیکاژل:

سیلیکاژل را می‌توان به دو صورت دسته بندی کرد، یک دسته بندی آن که بر اساس رنگ است و دسته بندی دیگر که بر اساس شکل ظاهری و اندازه ذرات می‌باشد.

  • دسته بندی بر اساس رنگ:

سیلیکاژل بی رنگ:   

این نوع سیلیکاژل که فاقد رنگ است و تشخیص فعال بودن آن پس از جذب رطوبت کار آسانی نیست و نیازمند استفاده از کارت نشانگر رطوبت می‌باشد.

سیلیکاژل نارنجی:

این نوع از سیلیکاژل از متیل بنفش به عنوان اندیکاتور استفاده می‌شود و بعد از جذب رطوبت سبز رنگ می‌‌شود. این ژل سیلیس نارنجی را می توان در بسیاری از موارد که کنترل بصری رطوبت مورد نیاز است مانند خشک کن های هوای فشرده ، دستگاه تنفس و ... استفاده کرد. این نوع سیلیکاژل برای مصرف در مواد غذایی و دارویی مناسب نیست زیرا نباید در تماس مستقیم با این نوع محصولات باشد.

سیلیکاژل آبی:

این نوع از سیلیکاژل حاوی کبالت کلراید می‌باشد که با اشباع شدن از آبی به صورتی تبدیل می شود. نباید از ژل آبی سیلیکا در تماس مستقیم با محصولات در نظر گرفته شده برای مصرف مانند مواد غذایی یا دارویی استفاده شود.

  • دسته بندی بر اساس اندازه:

سیلیکاژل کروی:

  اندازه ذرات 2.0 ~ 8.0 میلی متر است، تفاوت های خاصی در مساحت سطح ، حجم منافذ دارد که عمدتا برای خشک کردن گاز، جذب گاز، کنترل رطوبت هوا، تصفیه فرآورده های نفتی، حامل کاتالیزور و ....

ژل سیلیکا گرانول:

ذره نامنظم به اندازه 6 ~ 20 میلی متر با سطح خاص 700 ~ 800 مترمربع در گرم. این ماده عمدتا برای خشک کردن گاز طبیعی، ازت و گاز هیدروژن بازیافتی و همچنین جداسازی هیدروکربن گاز طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد

ژل سیلیکا ضد آب:

غالبا به شکل کروی  با سطح خاص 300 ~ 400m2 / g است. مشخصه آن این است که هنگام جذب آب ترکیده نمی شود. این ماده عمدتا برای خشک کردن گاز، دهیدراته کردن هیدروکربن اشباع مایع و همچنین به عنوان حامل کاتالیزور استفاده می شود.

ژل سیلیکا میکرو پودر:

اندازه ذرات متوسط ​​آن حدود 2 ~ 10μm است. عمدتا به عنوان مواد افزودنی غذا، دارو و مواد آرایشی استفاده می شود.

سیلیکاژل جذب کروماتوگرافی:

این ماده عمدتا برای جذب ، جداسازی و تصفیه مواد مختلف استفاده می شود.

کاربردهای سیلیکاژل

کاربردهای سیلیکاژل:

  • ستون کروماتوگرافی:

در شیمی، از سیلیس ژل در کروماتوگرافی به عنوان یک مرحله ثابت استفاده می شود. در کروماتوگرافی ستونی ، فاز ساکن اغلب از ذرات ژل سیلیس 40-63 میکرومتر تشکیل شده است.

  • صنایع غذایی:

در بسیاری از موارد، رطوبت  باعث رشد کپک و فساد مواد غذایی می‌شود که استفاده از سیلیکاژل موجب از بین رفتن و یا کم شدن میزان رطوبت می‌شود.

  • فیلتراسیون آب:

با توجه به خصوصیات جذب آب ژل سیلیکا، از آن در فیلترهای آب خانگی استفاده می شود.

  • بستر گربه:

ژل سیلیکا همچنین به عنوان بستر گربه، به خودی خود یا در ترکیب با موادی مانند رس ها از جمله بنتونیت، استفاده می شود. بدون ردیابی و تقریباً بدون بو است.

کاربردهای سیلیکاژل

این ماده همچنین در برخی موارد دیگر مانند:

  • صنایع داروسازی: بسته های دارویی ویتامین را از آسیب رطوبتی حفظ می‌کند.
  • برای نگهداری از آثار باستانی و همچنین در موزه ها
  • محافظت از برخی وسایل در برابر رطوبت به طور مثال حفظ عکس های قدیمی از رطوبت، استفاده در ساک و چمدان برای جذب رطوبت و... .

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید سیلیکاژل با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط