head

استون


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Acetone

دسته بندی : صنعتی

کد محصول : 43


فرمول شیمیایی : CH3)2CO)

استون

توضیحات


فروش استون:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش استون بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد.استون یا پروپانون در مصارف خانگی به عنوان ماده مؤثر در پاک کننده لاک ناخن و به عنوان نازک کننده لایه رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید جهت تهیه استون با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

استون چیست؟

استون یا پروپانون یک ترکیب آلی با فرمول CH3)2CO) است. این ماده ساده ترین و کوچکترین کتون است. استون مایعی بی رنگ، فرار و قابل اشتعال می باشد و عمدتا به عنوان حلال یا در تولید متیل متاکریلات و بیسفنول استفاده می شود.

پروپانون (استون) یکی از مهمترین حلال ها است زیرا بسیاری از ترکیبات آلی به آسانی در آن حل می شوند و با آب قابل اختلاط است. همچنین در ساخت برخی از پلیمرها یک واسطه اصلی است. استون با نام های مختلفی نظیر پروپانون، دی متیل کتون، دی متیل کربونیل، بتا-کتو پروپان، دی متیل فرمالدهید، پروپان کتون شناخته می شود.

استون به طور طبیعی در گیاهان، درختان، گازهای آتشفشانی، اگزوز وسایل نقلیه و از تجزیه چربی‌های بدن تولید می‌شود. این ماده معمولاً در مقادیر بسیار کمی در ادرار و خون وجود دارد و در افراد دیابتی این مقدار بیشتر می باشد. استون در دوزهای بالا سمی است.

روش تولید استون:

استون به طور مستقیم یا غیرمستقیم از پروپیلن تولید می شود. تقریباً 83٪ استون از طریق فرآیند كومن تولید می شود؛ در نتیجه ، تولید استون با تولید فنول گره خورده است. در فرآیند کومن ، بنزن با پروپیلن برای تولید کومن آلکیله می شود ، که توسط هوا برای تولید فنل و استون اکسیده می شود:

استون (پروپانون)

کاربردهای استون

استون یکی از حلال‌های بسیار پر کاربرد در صنعت است. حدود یک سوم استون جهان به عنوان حلال استفاده می شود و یک چهارم به صورت استون سیانوهیدرین، پیش ساز متیل متاکریلات مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت پلاستیک حدود نیمی از پروپانون تولید شده را استفاده می کند. می توان آن را به بیسفنول A تبدیل کرد، که در ساخت پلی کربنات و رزین های اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین به عنوان یکی از اجزای فرار برای تولید برخی از رنگ ها استفاده می شود. آماده سازی فلزات قبل از رنگ آمیزی و لحیم کاری از کاربردهای دیگر این ماده است که از زنگ زدن آن ها جلوگیری می کند.

سایر کاربردها:

  • ساخت داروها به عنوان یک حلال
  • به عنوان حلال رایج در شستشوی ظروف آزمایشگاهی ( علت اصلی آن قیمت ارزان استون و فراریت آن است)
  • حمام یخ خشک ( مخلوطی از استون و یخ خشک یک حمام خنک کننده محبوب است که تا زمانی که یخ خشک باقی مانده باشد دمای 78- درجه سانتیگراد را حفظ می کند )
  • صنعت نساجی، لکه های روغن و سایر مواد چسبنده را از پارچه های خام مانند پنبه یا ابریشم جدا می کند.
  • ساخت مواد منفجره
  • صنایع سیمان
  • متخصصین پوست با استفاده از استن و الکل برای درمان آکنه برای پوست خشک استفاده می کنند.
  • ماده مؤثر در پاک کننده لاک ناخن
  • صنایع تولید چسب
  • به منظور تمیزکننده صنعتی برای از بین بردن چسب

خرید استون

 

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 


منابع:

wikipedia

محصولات مرتبط