head

زانتان گام چیست؟|فروش زانتان گام


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Xanthan gum

دسته بندی : خوراکی و دارویی

کد محصول : 87


فرمول شیمیایی : C35H49O29

زانتان گام چیست؟|فروش زانتان گام

توضیحات


فروش زانتان گام:

صمغ زانتان یک افزودنی غذایی محبوب است که معمولاً به عنوان غلیظ کننده یا تثبیت کننده به غذاها اضافه می شود. این ماده کاربردهای گسترده ای در صنایعی مانند صنایع غذایی، مواد شوینده، مواد آرایشی بهداشتی و... دارد. شما می توانید جهت خرید زانتان گام با کیفیت و قیمت مناسب و اطلاع از قیمت های فروش با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

زانتان گام چیست؟

صمغ زانتان یک پلی ساکارید با کاربردهای صنعتی فراوان است که به عنوان یک افزودنی رایج غذایی، عامل غلیظ کننده، امولسیفایر و تثبیت کننده که از جدا شدن مواد جلوگیری می کند، کاربرد دارد. شکل ظاهری این ماده به صورت پودری، سفید مایل به شیری است. صمغ زانتان یک پلی ساکارید است، نوعی قند که از باکتری به نام زانتاموناس کمپستریس از طریق فرآیند تخمیر ساخته می شود.

این ماده زمانی که شکر توسط نوعی باکتری به نام زانتاموناس کمپستریس تخمیر شود ایجاد می شود. هنگامی که شکر تخمیر می شود، ماده ای چسبنده و لزج بوجود می آید که با افزودن الکل این ماده به جامد تبدیل می شود. پس از خشک شدن این جامد به شکل پودر در می آید.

هنگامی که پودر صمغ زانتان به مایع اضافه می شود، به سرعت پراکنده می شود و محلولی چسبناک و پایدار ایجاد می کند. این امر آن را به یک عامل ضخیم کننده، تعلیق کننده و تثبیت کننده عالی برای بسیاری از محصولات تبدیل می کند.

زانتان گام چیست؟

دانشمندان در سال 1963 آن را کشف کردند. بنابراین، FDA آن را به عنوان یک افزودنی غذایی تایید کرده است و هیچ محدودیتی برای میزان صمغ زانتان یک غذا قائل نیست.

اگرچه در آزمایشگاه ساخته شده است، اما یک فیبر محلول است. فیبرهای محلول کربوهیدرات هایی هستند که بدن شما نمی تواند آنها را تجزیه کند. در عوض، آنها آب را جذب می کنند و به یک ماده ژل مانند در سیستم گوارش شما تبدیل می شوند که هضم را کند می کند. بنابراین، بدن شما قادر به هضم صمغ زانتان نیست و هیچ کالری یا مواد مغذی را تامین نمی کند.

صمغ زانتان دارای تعدادی خواص قدرتمند به عنوان یک افزودنی غذایی است. اول، به عنوان یک امولسیفایر عمل می کند و باعث اختلاط مایعاتی که معمولاً تمایلی ندارند با هم مخلوط شوند، می‌شود. دوم، به عنوان غلیظ کننده عمل می کند و ویسکوزیته مایعات و خمیرها را افزایش می دهد. سوم، می تواند یک بافت خامه ای در مواردی مانند بستنی و سس های سالاد ایجاد کند. هنگامی که پودر صمغ زانتان به مایع اضافه می شود، به سرعت پراکنده می شود و محلولی ویسکوز و پایدار ایجاد می کند.

کاربردهای زانتان گام:

صمغ زانتان، 1 درصد، می تواند افزایش قابل توجهی در ویسکوزیته یک مایع ایجاد کند.

زانتان گام در صنایع مختلفی کاربرد دارد، ازجمله کاربردهای آن عبارت است از:

صمغ زانتان یک افزودنی غذایی محبوب است که معمولاً به عنوان غلیظ کننده یا تثبیت کننده به غذاها اضافه می شود.

در زمینه مواد غذایی از این ماده در موادی مانند:

  • سس ها  که به جلوگیری از جدا شدن روغن کمک می کند، صمغ زانتان همچنین به معلق شدن ذرات جامد مانند ادویه ها کمک می کند.
  • به ایجاد بافت مطلوب در بستنی کمک می کند.
  •  تولید نوشیدنی ها
  • جایگزین سفیده تخم مرغ

خمیر دندان اغلب حاوی صمغ زانتان به عنوان چسبنده برای یکنواخت نگه داشتن محصول است.
مورد استفاده در خوراکی های فاقد گلوتن (توانایی در افزایش ویسکوزیته و خاصمت حجم دهندگی آن )

کاربردهای زانتان گام


در صنعت نفت، صمغ زانتان به مقدار زیاد برای غلیظ شدن گل حفاری استفاده می شود.
در لوازم آرایشی از صمغ زانتان برای تهیه ژل آب استفاده می شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید زانتان گام با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط