head

ایزوتیازولین چیست؟|فروش ایزوتیازولین


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : isothiazolinone

دسته بندی : شوینده ها

کد محصول : 86


فرمول شیمیایی : C3H3NOS

نام تجاری : ایزوتیازولین

ایزوتیازولین چیست؟|فروش ایزوتیازولین

توضیحات


فروش ایزوتیازولین:

ایزوتیازولینون یک نگهدارنده ضد میکروبی است که معمولا برای کنترل باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها استفاده می شود. بیشتر در محلول های حاوی آب استفاده می شود، زیرا این محلول ها محل رشد باکتری ها هستند. شما می توانید جهت خرید ایزوتیازولین با کیفیت و قیمت مناسب و اطلاع از قیمت های فروش با شیمیایی نمونه در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

ایزوتیازولین چیست؟

عفونت های باکتریایی به عنوان مخرب در محصولات عمل میکنند، به همین دلیل است که تولیدکنندگان برای دفع میکروب‌ها و ایمن نگه داشتن محصولات برای استفاده بدون خطر ابتلا به عفونت های ناخوشایند به مواد نگهدارنده تکیه می کنند. در حال حاضر هیچ ماده نگهدارنده طبیعی شناخته شده ای وجود ندارد که به اندازه کافی قوی باشد که بتواند کار قابل اطمینانی را انجام دهد. اما به لطف شیمیدانان در زمینه شیمی آلی راه حل هایی در دسترس است که محصولاتی را به ما می دهد که هم استریل هستند و هم از مواد ایمن ساخته شده اند.

میتوان از ایزوتیازولینون در برخی از محصولات  استفاده کرد زیرا در حال حاضر ایمن ترین گزینه موجود است. ایزوتیازولینون یک ترکیب آلی با فرمول C3H3NOS است. شکل ظاهری این ماده به صورت مایع شفاف بی رنگ می باشد. ایزوتیازولینون یک نگهدارنده ضد میکروبی است. امروزه تعدادی از محصولات مختلف مانند ضد آفتاب، ضدعفونی کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و... در بازار وجود دارند که از ایزوتیازولینون استفاده می کنند. هدف از گنجاندن ایزوتیازولینون در این محصولات، مهار فعالیت میکروبی است که به طور بالقوه می تواند محصول را قبل از تاریخ انقضای مورد انتظار آن فاسد کند.

اهمیت ایزوتیازول و ترکیبات حاوی هسته ایزوتیازول در چند سال اخیر رو به افزایش بوده است. ایزوتیازولینون ها به دلیل فعالیت باکتریواستاتیک و قارچی در صنایع آرایشی و بهداشتی و به عنوان افزودنی های شیمیایی برای مصارف حرفه ای و صنعتی استفاده می شوند.

ایزوتیازولین چیست؟

مخلوط ایزوتیازولینون شامل ترکیبات متیل ایزوتیازولین و کلرو متیل ایزوتیازولین (MCI/MI) می باشد. آنها با هم به عنوان نگهدارنده در لوازم آرایشی و محصولات تجاری خانگی مانند شامپوها، پاک کننده ها و مواد شوینده استفاده می شوند. همچنین کاربردهای صنعتی گسترده ای دارد. مخلوط ایزوتیازولینون بیشتر به عنوان محصول نگهدارنده با نام تجاری Kathon شناخته می شود.

ایزوتیازولینون هایی که بیشتر در کاربردهای تجاری یافت می شوند، به تنهایی یا به صورت ترکیبی،

متیل ایزوتیازولینون (MI)

متیل کلرو ایزوتیازولینون (MCI)

بنزیزوتیازولینون (BIT)

اکتیل ایزوتیازولیون (OIT)

و دی کلروکتیل ایزوتیازولینون (DCOIT) هستند.

متیل ایزوتیازولینون معمولاً در فرآیندهای تصفیه فاضلاب، لوازم آرایشی، رنگ ها و مواد شوینده و در ترکیب با MCI (به نسبت 3:1) به عنوان یک ماده فعال زیست کش تجاری، Kathon استفاده می شود. اگرچه استفاده از BIT و OIT در لوازم آرایشی ممنوع است، اما معمولاً به ترتیب در محصولات تمیزکننده و چرمی و به عنوان عوامل پوشش ضد رسوب استفاده می شوند.

ایزوتیازولین همچنین با نام‌های :

  • بایوساید
  • برموکول
  • بایوپل
  • کیتونCG
  • روکونزول S1
  • ایزوسیل اولترا
  •  MIT
  • MI
  • MCIT

شناخته می‌شود.

روش تولید ایزوتیازولین:

در مقایسه با بسیاری از هتروسیکل های ساده دیگر، کشف ایزوتیازولینون نسبتاً جدید است، با گزارش هایی که برای اولین بار در دهه 1960 ظاهر شد.

ایزوتیازولینون ها را می توان در مقیاس صنعتی با بسته شدن حلقه 3- مرکاپتوپروپان آمیدها تهیه کرد. اینها به نوبه خود از اسید اکریلیک از طریق اسید 3 مرکاپتوپروپیونیک تولید می شوند:

روش تولید ایزوتیازولین

بسته شدن حلقه تیول آمید معمولاً با کلرزنی  یا اکسیداسیون 3-سولفانیل پروپانامید به دی سولفید مربوطه انجام می شود.

روش تولید ایزوتیازولین

کاربردهای ایزوتیازولین:

مشتقات ایزوتیازولین همگی دارای خواص ضد میکروبی هستند.

این ترکیب به عنوان قارچ کش، باکتری کش و به عنوان بایوساید در برج خنک کننده، مخازن ذخیره سوخت، سیستم های آب کارخانه خمیر کاغذ و کاغذ و سیستم های استخراج روغن استفاده می شود.

به عنوان مواد نگهدارنده برای جلوگیری از رشد قارچ در طیف گسترده ای از کالاهای تولیدی مانند رنگ های امولسیونی، لاک های چوبی، چسب ها و چرم طبیعی و مصنوعی

فرآیندهای تصفیه فاضلاب

به عنوان یک عامل ضد رسوب، یعنی رنگ برای بدنه کشتی ها برای جلوگیری از تشکیل بارناکل ها و غیره استفاده می شود.

اغلب در شامپوها و سایر محصولات مراقبت از مو استفاده می شوند ( اصلی ترین نگهدارنده های شامپو، ایزوتیازولین ها می باشند ).

کاربردهای ایزوتیازولین

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت خرید ایزوتیازولین با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش

محصولات مرتبط