head

بتائین


رای ثبت شده (ثبت رای)


عنوان انگلیسی : Betaine

دسته بندی : شوینده ها

کد محصول : 31


فرمول شیمیایی : C5H11NO2

بتائین

توضیحات


فروش بتائین:

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش بتائین بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد. بتائین به طور کلی به عنوان عاملی برای بهبود مواد شوینده و افزایش قدرت کف کنندگی استفاده می شود. شما می توانید جهت تهیه بتائین با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

بتائین چیست؟

این ماده (Betaine)  ماده ای شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و همچنین می تواند در چغندرقند، سبوس گندم، دانه های چاودار، دانه بلغاری، اسفناج ، برنج قهوه ای، سیب زمینی شیرین، گوشت گاو، گوساله و برخی غذاهای دریایی مانند میگو یافت شود. بتائین یک سورفکتانت آمفوتری است و یک سر آنیونی و یک سر کاتیونی دارد. خواص کف کنندگی این ماده بسیار مطلوب بوده و کف پایدار و نرمی ایجاد می کند. این ماده زیست تخریب ناپذیر است.

خرید بتائین

روشهای تولید بتائین:

برای تولید بتائین از چند روش استفاده میشود، یکی از این روش ها به این صورت است که پس از استخراج شکر و شهد یا شیره از چغندر قند بتائین به عنوان یک محصول جانبی تولید میشود. روش دیگر برای تولید این ماده، تولید با استفاده  از هیدروکلریک اسید می باشد که ابتدا کربنات سدیم (Na2CO3) و MCAA ( به طور عمده توسط کلراسیون اسید استیک تولید می شود ) در یک محلول آبی واکنش داده و باعث تولید کلرو استات سدیم می شوند. سپس کلرو استات سدیم با TMA واکنش می دهد و یک محلول غلیظ این ماده و NaCl تولید می کند. محلول با تبخیر و حذف نمک غلیظ شده و با هیدرواکنش می دهد تا نوع HCl دار شده این ماده را تشکیل دهد.پس از تبخیر،و سانتریفیوژ این ماده خشک شده و بسته بندی می شود.

کاربردهای بتائین

  1. تغذیه حیوانات
  2. مصارف صنعتی(لحیم کاری، شست و شو دهنده های رزینی،سنتزهای  آلی)
  3. مصارف دارویی : بتائین باعث کاهش سطح هوموسیستین (homocysteine) خون می شود.
  4. هضم غذا: هیدروکلریک اسید که همان اسید معده نیز می باشد وظیفه ی هضم غذا در معده را به عهده دارد. بتائین می تواند میزان HCl در معده را افزایش دهد و موجب تجزیه ی راحت تر غذا شود و به هضم آن کمک کند.

کوکو آمیدو پروپیل بتائین چیست؟

کوکو آمیدو پروپیل بتائین (CAPB) به صورت مایع است و اغلب در شوینده ها و لوازم آرایشی و بهداشتی، همچنین بعضی از محصولات مو استفاده می شود. CAPB از روغن نارگیل و دی متیل آمینو پروپیل آمین به دست می آید. کوکو آمیدو پروپیل بتائین در ساختار خود دارای بتائین می باشد اما این ماده با بتائین متفاوت می باشند.

بتائین

کاربردهای کوکو آمیدو پروپیل بتائین (CAPB)

کوکامیدو پروپیل بتائین به طور بسیار گسترده در محصولات مراقبت شخصی و پاک کننده های خانگی به عنوان عامل کف کننده و پاک کننده مصرف می شود.

  1. در شامپو ها نیز ترکیب فوق به عنوان یک سورفکتانت می تواند سبب صاف شدن ، نرمی و تمیزی موی سر شود.
  2. استفاده از این ترکیب در کرم ها سبب پوشش دهی مناسب چین و چروک های پوستی می شود.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش 

محصولات مرتبط