head

آب ژاول ( وایتکس )


رای ثبت شده (ثبت رای)


دسته بندی : شوینده ها

کد محصول : 44


فرمول شیمیایی : NaOCl

نام تجاری : آب ژاول

آب ژاول ( وایتکس )

توضیحات


فروش آب ژاول ( وایتکس ):

شیمیایی نمونه، از جمله گروه های بازرگانی و فروش آب ژاول بوده و در حوزه خرید فروش مواد شیمیایی تجربه بالایی دارد.آب ژاول یا وایتکس در مصارف صنعتی و همچنین مصارف خانگی به عنوان لکه بر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می توانید جهت تهیه آب ژاول با کیفیت و قیمت مناسب  با ما در تماس باشید.

تلفن تماس:

۰۲۱-۲۶۳۰۵۵۷۸

۰۹۱۲۳۲۰۵۱۶۳

آب ژاول چیست؟

سفید کننده نام عمومی برای هر ماده شیمیایی است که بصورت صنعتی و داخلی برای تمیز کردن و از بین بردن لکه ها استفاده می شود. اغلب به طور خاص به محلول رقیق هیپوکلریت سدیم، که "سفید کننده مایع" نیز گفته می شود، اشاره دارد.

آب ژاول که نام عمومی آن مایع سفید کننده یا وایتکس است، به صورت صنعتی و خانگی برای تمیز کردن و از بین بردن لکه هاکاربرد دارد، و محلولی رقیق از هیپوکلریت سدیم (NaClO) در آب می باشد که با توجه به مورد مصرف آن درصد هیپوکلریت سدیم متغیر است. رنگ آن نزدیک به زرد و طعم و بوی آن تند است. آب ژاول محلولی است که برای گندزدایی و بو زدایی به کار می‌رود و یک ماده معدنی است و خاصیت بازی دارد.

خرید آب ژاول ( وایتکس )

کاربردهای آب ژاول

 • سفیدکننده‌ها دارای خواص ضد باکتریایی با طیف گسترده‌ای هستند و برای ضد عفونی و استریلیز کردن، بسیار مفید واقع می‌شوند. آب ژاول برای از بین بردن باکتری‌ها، ویروس‌ها و جلبک‌ها در محیط استخر کاربرد دارد و در بسیاری از مکان هایی که شرایط استریل مورد نیاز است استفاده می شود. سفید کننده ها در فرآیندهای صنعتی مانند سفید کردن خمیر چوب استفاده میشوند و کاربردهای دیگری از جمله از بین بردن کپک، از بین بردن علفهای هرز و افزایش طول عمر گلهای بریده شده دارند.
 • آب ژاول تمام ميکروب‌ها اعم از قارچ، ويروس و باکتري را نابود مي‌کند. همچنین در تصفیه فاضلاب و برای ضد عفونی کردن  و بوزدایی مخازن آب نیز کاربرد دارد.
 • از این ماده در صنعت به عنوان رنگ زدا و سفید کننده پارچه و خمیر کاغذ استفاده می شود.

آب ژاول (وایتکس)

نکات ایمنی:

 • آب ژاول، ماده اي بسيار سمي است و نبايد آن را در محيط هاي بسته بکار برد و از بکار بردن آن به همراه جوهر نمک و موادي مثل آن نيز بايد جدا خودداري کرد (يعني هميشه آن را به تنهايي و بدون مخلوط با پاک کننده‌هاي ديگراستفاده کنيد). زيرا اين دو با هم، گاز بسيار سمي و کشنده کلر را تشکيل مي‌دهند.
 • آب ژاول، باعث از بين رفتن پشم مي‌شود، براي همين بايد از آن براي پارچه‌هاي پشمي و نيز ابريشمي و چرم استفاده کرد همچنین خيس کردن زياد پارچه‌ها در آب ژاول سبب ضعيف شدن الياف آنها مي‌شود. آب ژاول ، سبب خوردگي فلزات و وسايل فلزي مي‌شود.
 • بخارات آب ژاول سبب تحریک چشم و پوست می شود. خوردن آب ژاول ممکن است سبب تهوع، درد شدید معده، و در برخی موارد باعث مرگ شود. آب ژاول قابل انفجار نیست و مخرب لایه ازن می باشد.

روش تولید آب ژاول ( وایتکس )

یکی از روش های تولید آب ژاول تزریق گاز کلر به سود سوزآور می باشد.

Cl۲ (g) + ۲ NaOH (aq) → NaCl (aq) + NaClO (aq) + H۲O (aq)

چنانچه گاز کلر را در محلول سود سوز آور وارد کنید، آب ژاول تولید می‌شود. مخازن و لوله‌هایی که برای تولید مایع سفیدکننده بکار می‌روند باید از جنس PVC باشند، زیرا گاز کلر در مجاورت با رطوبت با هر فلزی ترکیب می‌شود؛ و باعث خوردگی آن می‌شود.

در داخل مخزن سود را می‌ریزند و از پایین گاز کلر را وارد می‌کنند. میل ترکیبی گاز کلر با سود بسیار زیاد است، به همین دلیل گاز کلر در خلال زمانی که از ته مخزن به سطح مخزن می‌رسد، جذب می‌شود.

در اینجاست که هرچه خروجی گاز کلر از سطح مخزن کمتر باشد نشان دهنده این است که واکنش دارد به خوبی صورت می‌گیرد.

از جمله شرکت های تولید کننده عمده آب ژاول در ایران می‌توان به پتروشیمی شیراز و پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی اروند اشاره کرد.

سخن پایانی:

سایت فروش مواد شیمیایی نمونه در تلاش است تا در کنار تیم طراح و کارشناسان حرفه ای خود با بیش از هزاران نمونه کار در زمینه انواع

 • مواد شیمیایی شوینده
 • مواد شیمیایی صنعتی
 • مواد شیمیایی بهداشتی
 • فروش انواع اسانس ها
 • مواد شیمیایی آزمایشگاهی
 • مواد شیمیای خوراکی و دارویی و...

با قیمت مناسب و کیفیت عالی را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.

جهت دیدن نمونه کارهای بیشتر روی اینجا کلیک کنید.
جهت استعلام قیمت با ما در تماس باشید.
09123205163 مدیر فروش     

 

 

 

 

محصولات مرتبط